Több évtizeden át tartó, példaértékű tehetséggondozó munkája elismeréseként Bonis Bona életműdíjat vehetett át Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől Kerekes Barnabás, az Anyanyelvápolók Szövetsége társelnöke. A március végén tartott gálaesten 63 pedagógus részesült elismerésben kiemelkedő tehetséggondozó munkájáért, heten pedig életműdíjat kaptak.
Jótól tanulni
A Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díj 2013 tavasza óta ad lehetőséget a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző hazai és határon túli pedagógusok elismerésére. A díj elnevezése a Bonis bona discere, vagyis Jótól jót tanulni latin közmondásból származik. Az idei, harmadik díjátadó gálát március 25-én a Duna Palotában tartották.
Laudáció
Kerekes Barnabás egyike azoknak, akik Bonis Bona életműdíjat kaptak. Laudációjában a következők hangoztak el róla, amellyel kiérdemelte a díjat:
A Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium magyar nyelv és irodalom-történelem szakos pedagógusa, az Anyanyelvápolók Szövetségének társelnöke, a Kazinczy-díj Alapítvány elnökhelyettese. Lőrincze Lajos-díjjal, Magyar örökség-díjjal kitüntetett, magyar nyelvből az év felkészítő tanára címmel két alkalommal jutalmazott pedagógus. A Beszélni Nehéz Anyanyelvi Mozgalom irányítója, a Duna Tv és a Katolikus Rádió nyelvművelő műsorának szerkesztője, a Baár-Madas anyanyelvi tehetségpont vezetője.
Ízig-vérig pedagógus, aki aprólékos munkával „hívja elő” diákjaiból tehetségüket, aminek eredményeként az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny magyar nyelv döntőjében több tucat diákja szerepelt, egyikük 2007-ben ezen megmérettetés győztese lett. Tanítványai közül, köszönhetően kitartó és empatikus pedagógiai munkájának, sokan Kazinczy-érmesek lettek, az Édes Anyanyelvünk és egyéb fontos nyelvművelő versenyeken kimagaslóan szerepeltek.
Hihetetlen munkabírását bizonyítja, hogy szervezője, koordinálója a Szép magyar beszéd versenyeknek éppen úgy, mint az Országos Ifjúsági Anyanyelvi Parlamentnek. Magyarországon és a Kárpát-medencében rendszeresen szervez anyanyelvi táborokat fiataloknak és pedagógusoknak egyaránt.
Kerekes Barnabás a hazai beszédművelés elkötelezett és kiemelkedő tudású alakja. Vezetőként, szervezőként, a médiában látható, hallható műsorok szerkesztőjeként is anyanyelvünk ügyét szolgálja.
Kerekes Barnabás évek óta a Kazinczy-díj Alapítvány elnökhelyetteseként is tevékenykedik. Erről a munkáról és az alapítvány történetről, céljairól honlapunkon megjelent interjúnkban olvashatnak részletesebben »
Szívből gratulálunk!
Forrás: Tehetség.hu